Cinema City - sklepy i godziny otwarcia

Gdzie znajdziesz oddziały

Czytaj więcej

Cinema City - raj kinomaniaka
Z pewnością każdy fan filmów przyzna, że oglądanie najnowszych dzieł ulubionych reżyserów w kinie to zupełnie inna jakość, niż na ekranie telewizora lub komputera. Wśród kinomaniaków można zaś na pewno znaleźć zagorzałych fanów kin studyjnych, jak i wielkich multipleksów, kuszących wygodnymi siedzeniami i świeżutkim popcornem. Zwolennicy tych drugich na pewno znają Cinema City, największą sieć kin w Europie Środkowo-Wschodniej, która funkcjonuje pod skrzydłami spółki Cinema City International. Sieć działa również w Izraelu pod nazwą Yes Planet i Rav-Chen, a także w Wielkiej Brytanii i Irlandii jako Picturehouse Cinemas i Cineworld Cinemas.
Pierwsze kino Cinema City powstało w mieście Hajfa w Palestynie (dziś Izraelu), w roku 1929, zaś w roku 1982 w Tel Awiwie otwarto pierwszy multipleks. Pod koniec lat 90-tych rozpoczęła się ekspansja sieci w Europie.


Gdzie zlokalizowane są kina Cinema City w Polsce?
W Polsce Cinema City znamy od roku 1999. Dziś obiekty wchodzące w skład sieci mieszczą się w wielu miastach Polski, zwykle na terenie dużych centrów handlowo-rozrywkowych. Mapa kin przedstawia się następująco:


Multipleksy znajdują się również takich miastach, jak: Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Wałbrzych, Ruda Śląska, Bytom, Gliwice, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Cieszyn, Rybnik i Starogard Gdański.

Aktualny repertuar w Cinema City - gdzie sprawdzić go online?
Z nowościami filmowymi dobrze jest być zawsze na bieżąco, a kinomaniak z krwi i kości na pewno nie ominie żadnej ciekawej premiery. Najprostszym sposobem na szybkie sprawdzenie aktualnych propozycji jest natomiast odwiedzenie strony internetowej https://www.cinema-city.pl, wybranie najbliższego kina i sprawdzenie, które filmy są w repertuarze. Oprócz tego można przeczytać krótki opis każdego z nich, poznać obsadę i kategorię wiekową. To z pewnością ułatwi podjęcie decyzji co do tytułu. Aby zachęcić do oglądania filmów w kinie całe rodziny, sieć zapoczątkowała również program Unlimited i kartę Family, umożliwiającą bezpłatne zabieranie ze sobą dzieci, dla których wizyta w kinie z pewnością zawsze jest ciekawym urozmaiceniem planu dnia.

Najnowsze gazetki

Sprzedawcy - inne