Dzień Matki - gazetki i promocje

Przeglądaj na naszym portalu najnowsze promocje na Dzień Matki. Twoja Gazetka to miejsce, gdzie zamieszczamy informacje o najlepszych gazetkach i ofertach na produkty, które chcesz kupić na Dzień Matki. Prezentujemy informacje o wszystkich najnowszych promocjach oferowanych przez Twoje ulubione marki, dzięki czemu pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze podczas Dzień Matki. Korzystaj pełnymi garściami z Dzień Matki dzięki portalowi Twoja Gazetka.

Obecnie nie istnieją żadne ważne ulotki

Dzień Matki - Sprzedawcy

Dzień Matki

Dzień Matki to święto, którego początków można szukać w starożytnych kulturach Grecji i Rzymu. Wiązał się z kultem bogini-matki – symbolu urodzaju i płodności. Choć wraz z nadejściem chrześcijaństwa wszelkie obrzędy łączone z kultem bogów, zostały zakazane, to zwyczaj uczczenia matek powrócił w XVII wieku, początkowo w Anglii, gdzie co czwartą niedzielę Wielkiego Postu obchodzono tzw. „dzień u matki”. Jednak ową „matką” nie była żadna rodzicielka, ale parafia, do której należeli wierni. Prócz uroczystej mszy tego dnia rozdawano swoim rodzicielkom  drobne upominki – słodycze, kwiaty lub kartki z życzeniami na Dzień Matki. Po pewnym czasie w ten dzień zaczęto obchodzić Dzień Matki. Natomiast w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku, w związku z ideą Dnia Matczynej Pracy, ustanowiono święto Dnia Matek dla Pokoju, które w 1914 roku ogłoszono oficjalnie świętem narodowym i obchodzone jest do dziś w co drugą niedzielę maja jako Dzień Matki.

Zatem w zależności od kraju Dzień Matki jest obchodzony innego dnia. A kiedy wypada Dzień Matki w Polsce? 26 maja. W tym dniu dzieci przygotowują oryginalne prezenty. Najmłodsi uczą się na pamięć i deklamują wiersze na Dzień Matki. Niekiedy również przygotowują własnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki, by móc wyrazić swoją miłość i przywiązanie. Bywają to różnego rodzaju wisiorki, kartki z życzeniami jak również specjalne obrazki na Dzień Matki. Inni, niezależnie od wieku, decydują się na takie podarunki jak: kwiaty na Dzień Matki albo wzruszające życzenia.

Oferta z okazji Dnia Matki

Wiele popularnych marek przygotowuje oferty specjalne, w ramach których w takich sklepach jak: Biedronka, Kaufland lub Netto, klienci nie muszą się długo głowić nad tym, co kupić na Dzień Matki. Czekają na nich różne ciekawe propozycje. Sprzedawcy oferują nie tylko kartki na Dzień Matki, ale również aromatyczne perfumy, kosmetyki do makijażu, bukiety kwiatów, biżuterię albo luksusowe bombonierki. Warto przeglądać gazetki ze sklepów Lidl, Tesco i Pepco, znajduje się tam wiele ofert w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dzięki zniżkom i specjalnym rabatom każdy znajdzie świetny prezent dla swojej mamy.

Zakupy z okazji Dnia Matki

Polska to kraj, w którym Dzień Matki jest niezwykle popularny. Zakupy dla ukochanych mam można zawsze zaplanować z wyprzedzeniem i skorzystać z niezwykłych okazji przygotowanych przez wiele znanych marek. Wystarczy pamiętać, żeby przeglądać gazetki na https://twoja-gazetka.pl i skorzystać z najbardziej atrakcyjnych promocji. W tym roku do życzeń na Dzień Matki, dołącz również piękny podarunek, który sprawi obdarowanej dużo radości. Pamiętaj, zaplanować możesz nie tylko Dzień Matki ale również Dzień Ojca, skorzystaj ze świetnych promocji i kup wymarzony prezent dla swoich rodziców.

Najnowsze gazetki