mBank - sklepy i godziny otwarcia

Gdzie znajdziesz oddziały

Czytaj więcej

mBank

Jak mBank stał się jedna z najpopularniejszych polskich banków?
Dla wielu Polaków logowanie do mBanku to codzienna rutyna: przelewy, zakupy, sprawdzenie stanu konta albo historii transakcji - wszystko to jest tutaj bardzo proste, a wygoda korzystania zawsze była jednym z głównych atutów, którymi mBank zachęcał nowych klientów. Jasny w obsłudze serwis transakcyjny i możliwość załatwiania formalności online od początku zdecydowanie wyróżniały mBank na tle konkurencji.
Jak wyglądała jego droga to tak wielkiej popularności? Historia mBanku sięga roku 1986, kiedy to powstał jako Bank Rozwoju Eksportu. Cztery lata później rozpoczął się proces prywatyzacji instytucji w drodze oferty publicznej. Od roku 1992 mBank notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od roku 2007 działa natomiast nie tylko w Polsce, ale także Czechach i na Słowacji. Obsługuje ponad 5 milionów klientów detalicznych oraz ponad 20 tysięcy klientów korporacyjnych.


Jakie usługi oferuje mBank?

Ogólna oferta banku obejmuje:

Jeśli pamiętasz swój login i hasło do mBanku, wszystkie zawierane za jego pośrednictwem transakcje powinny trwać błyskawicznie. Podstawową ofertą banku są usługi bankowości elektronicznej. Jak skontaktować się z pracownikiem instytucji? Warto wiedzieć, że chociaż funkcjonuje infolinia banku, kontakt z konsultantem jest także możliwy poprzez czat. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.mbank.pl/indywidualny/, a jeśli masz już konto, kliknąć w "zaloguj", wpisać dane i rozpocząć czat z poziomu swojego profilu. Konsultant może odpowiedzieć na przykład na pytania o kod SWIFT, gdzie znaleźć wpłatomat czy jak wygląda oferta kart prepaid. Ponadto mBank oferuje bankowość mobilną, czyli poprzez dostęp do smartfona. W ten sposób można szybko sprawdzić, czy wpłynęła wypłata, 500+ albo ile wynosi nasz aktualny stan finansów. Oczywiście dla zachowania bezpieczeństwa po zakończeniu używania konta zawsze wskazane jest wylogowanie się. Co ważne, w mBanku możesz również założyć profil zaufany.

Godziny sesji w mBanku
Sesje przychodzące w banku określają czas, kiedy pieniądze przysłane do nas powinny być widoczne na naszym rachunku. W przypadku mBanku są wyznaczone trzy takie godziny w ciągu dnia:

Sesje wychodzące oznaczają natomiast czas wysyłki pieniędzy z rachunku nadawcy w mBanku. W tym przypadku również mamy 3 sesje w ciągu dnia o godzinach:

Jednym z dosyć często zadawanych przez klientów pytań jest: jak sprawdzić numer IBAN konta w mBanku, czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego? Otóż aby go uzyskać, wystarczy do swojego 26-cyfrowego numeru konta dodać przedrostek PL.
To jedynie kilka podstawowych informacji na temat mBanku. Ma on do zaoferowania na tyle dużo, ze na pewno warto odwiedzić jego stronę i zapoznać się, czym aktualnie kusi klientów.

Najnowsze gazetki
Sprzedawcy - finanse i usługi